Tego dnia planowaną wycieczką był wyjazd do Centrum Nauk Przyrodniczych. Na wycieczkę wybrali się uczniowie z szóstej klasy. Na miejscu czekaliśmy na pierwsze zajęcia z chemii - „Świat pod naszymi stopami”.
Na chemii głównym tematem było powietrze. Rozmawialiśmy, co się w nim znajduje oraz wykonaliśmy eksperyment polegający na zrobieniu węża z sody kuchennej, denaturatu i cukru. Po zmieszaniu wszystkich składników wysypaliśmy mieszankę na piasek i polaliśmy denaturatem, po czym to podpaliliśmy i czekaliśmy na reakcję chemiczną. Oglądaliśmy surowce, minerały i metale oraz podziwialiśmy końcowy efekt eksperymentu.
Po lekcji chemii była fizyka - „Tajemnice Równowagi i Środka ciężkości’’. Na tych zajęciach uczyliśmy się o równowadze i sile przyciągania ziemskiego. Tworzyliśmy pajacyka, który stał na nosie i latające bumerangi. Kolejną lekcją była biologia - „Ziemia jako źródło życia organizmów’’. Rozmawialiśmy o tym, co żyje w ziemii i zajmowaliśmy się hodowlą dżdżownic. Po lekcji biologii mieliśmy matematykę - „Ziemia, czyli wokół sześcianu”.
Artykuł napisali: Michał Pawleta, Pawła Chrzanowski, Aleksander Sanetra, Julia Liguda, Aleksander Pawleta