Slide
Slide
- Publiczna Szkoła podstawowa w domecku -

Rektutacja 2024/2025

DLACZEGO NASZA SZKOŁA?
Szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale również miejsce spotkań, relacji oraz uczenia się życia.

previous arrow
next arrow

W dniach 20-24 maja 2024 r. klasa VI, VII oraz VIII przebywała na zielonej szkole w Kołobrzegu. Pierwszego dnia wszyscy radośnie powitali Morze Bałtyckie, podążając plażą szukając morskich skarbów w postaci muszelek.

Drugiego dnia zwiedzanie Kołobrzegu rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż rzeki Parsęty udając się do  źródełka solnego gdzie uczniowie mogli spróbować słonej wody, a nawet nabrać do butelki. Przeszliśmy przez Bindaż grabowy idąc w kierunku latarni morskiej oraz mola kołobrzeskiego gdzie minęliśmy Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Stamtąd udaliśmy się na Pocztę Polską, która przetrwała pożogę wojenną. Uczniowie mogli nadać i wysłać pocztówkę do swoich bliskich oraz wspólnie wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla całej społeczności PSP Domecko. Po całodziennym zwiedzaniu miasta udaliśmy się na plażę, jako że pogoda sprzyjała znalazło się kilku śmiałków, którzy weszli do Morza Bałtyckiego po sam pas!

Trzeciego dnia odbyliśmy rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, uczniowie mogli na chwilę „wejść za ster” i pokierować statkiem, pod czujnym okiem Kapitana. W czasie podróży można było zwiedzić statek, który wyglądał jak luksusowy hotel na wodzie. Po rejsie zwiedziliśmy Port Morski.

Czwartego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w treningu piłkarskim na głównym stadionie Kotwicy Kołobrzeg oraz zapoznać się z 2 ligowymi piłkarzami. Było to bardzo ciekawe wydarzenie szczególnie dla naszych młodych piłkarzy, reprezentujących nasze lokalne kluby piłkarskie. Następnie udaliśmy się do Portu Morskiego gdzie uczniowie mogli zakupić pamiątki oraz pożegnać się z Kołobrzegiem.

W ostatni, piąty dzień po wspólnym śniadaniu poszliśmy pożegnać Morze Bałtyckie, a następnie udaliśmy się na PKP skąd wróciliśmy do Opola.

Czas podczas tej wycieczki upłynął szybko, zawiązały się nowe międzyszkolne przyjaźnie. Mile spędzone chwile w radosnej atmosferze na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich uczestników „Zielonej Szkoły” nad Morzem Bałtyckim.

 

Block
PROJEKTY I PROGRAMY EDUKACYJNE
Block
PROJEKTY I PROGRAMY EDUKACYJNE
Block
PROJEKTY I PROGRAMY EDUKACYJNE
previous arrow
next arrow